Ecotan – Certifikace

certi1a

Certifikát Organic Food Chain (OF) získá přírodní produkt, který splňuje následující kritéria:

  • použité suroviny pocházejí z kontrolovaného ekologického zemědělství
  • sběr surovin probíhá šetrným způsobem, aniž by docházelo k zatěžování životního prostředí,
  • produkty neobsahují parafín, vazelínu, ani jiné ropné produkty a další složky cizí lidskému organismu, zároveň se při výrobě nepoužívají syntetické konzervační, vonné a barvicí látky,
  • výrobek ani použité suroviny nejsou testovány na zvířatech, nejsou použity suroviny z mrtvých zvířat.
certi2

Pro získání certifikátu Australian certified toxic-free výrobek nesmí obsahovat syntetické sloučeniny a látky škodlivé lidskému zdraví. Zakázáno je také používat geneticky modifikované složky, ropné deriváty, syntetické vonné látky, chemické konzervační látky, umělá barviva, chemické UV filtry a látky živočišného původu, jejichž získání zahrnuje smrt zvířete (výjimku tedy tvoří látky jako lanolin, med nebo mléko). Výrobky nesmí být testovány na zvířatech. Důraz je kladen na ochranu životního prostředí a minimální vliv na přírodu.

certi3

Logo 100% vegan zaručuje, že produkt neobsahuje žádný živočišný produkt (maso, mléko, vejce, med, kožešiny ani kůže). Toto označení propaguje a podporuje veganský životní styl. Veganství je způsob života, který se snaží vyloučit, pokud je to možné a účelné, všechny formy vykořisťování a krutosti způsobené na zvířatech. Vegani odmítají veškeré živočišné produkty, ať už získané ze zabitých zvířat, či ze zvířat živých.

certi4

V klasickém kosmetickém průmyslu hrají zvířata velmi důležitou roli, používají se pro testy na chemické látky a kombinace těchto látek, aby se vyloučily případné škodlivé účinky na člověka. Eco by Sonya vlastní certifikát Choose Cruelty Free (CCF).

CCF je nezávislá, nezisková organizace se sídlem v Austrálii, která aktivně propaguje ukončení testování na zvířatech. Logo zajíčka napovídá, že daná společnost neprovádí pokusy na zvířatech pro účely testování kosmetických produktů, ani jejich složek.

Organizace nepovoluje testování produktů ani jejich jednotlivých složek na zvířatech ve všech fázích výroby.